f546519a9f72618bb5b13e65a09ad44a

MECHANIKA I TECHNOLOGIA: 2012

czwartek, 4 października 2012

Targi TOOLEX świetują jubileusz

Targi TOOLEX 2012
Centra obróbkowe, prasy, narzędzia profesjonalne, skanery 3D – to tylko wybrane nowości jakie będzie można zobaczyć podczas jubileuszowej edycji Targów TOOLEX w Expo Silesia.

Tegoroczne wydarzenie obfituje w prezentacje rynkowych nowości, ilość maszyn w ruchu, ogromną ilość produktów zgłoszonych do walki o medal targowy a także co najważniejsze – w największą liczbę wystawców, którzy zaprezentują się na rekordowej powierzchni wystawienniczej.

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX wraz z towarzyszącymi im Międzynarodowymi Targami Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA, które w tym roku obchodzą swój jubileusz – 5 edycję, poprzez wzrost wszystkich parametrów targowych – mogą świętować w najlepszym stylu.

2-4 października 2012, hale Expo Silesia będą idealnym miejscem spotkań branżowych specjalistów, którzy w komfortowych warunkach mogą zapoznać się z nowinkami z dziedziny obróbki metali i projektowania inżynierskiego. Rekordowa powierzchnia, rekordowa liczba wystawców i największa z dotychczasowych liczba targowych debiutantów, będą dostępne dla zwiedzających od godz. 9.00 każdego dnia wydarzenia. Październikowe targi dzięki systematycznemu wzrostowi po każdej edycji stają się najważniejszym wydarzeniem branży obróbki Metalu w Polsce.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż na stoiskach wielu z firm zobaczyć będzie można niezwykle liczną paletę propozycji nowości produktowych oferowanych przez firmy. Także walka o medal targowy zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ liczba produktów zgłoszonych do konkursu przeszła najśmielsze oczekiwania Organizatorów. Niezależna komisja wybierze laureatów już I dnia Targów.

Jednymi z ciekawszych wydarzeń jakie zapowiedzieli wystawcy na Targach jest m.in. obchodząca w tym roku 20–lecie istnienia firma ISCAR. Przygotowała dla zwiedzających koncerty tercetu smyczkowego, a firma Abplanalp urozmaici swoją ofertę prezentacjami najnowszych motocykli typu Harley, gdzie event poprowadzi znany prezenter Irek Bieleninik. A to nie jedyne z atrakcji czekające na Zwiedzających.

Targi TOOLEX 2012 odbywają się pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Wydarzenie jest rekomendowane przez Polską Akademię Nauk, Naczelną Organizację Techniczną, Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania, Politechnikę Śląską, Politechnikę Krakowską oraz Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Wciąż trwa rejestracja on-line, dzięki której będzie można nabyć tańszy bilet. Na stronie internetowej targów www.toolex.pl, znajduje się pełna lista wystawców, szczegółowe informacje na temat wszystkich targowych nowości.

Czytaj dalej...

środa, 19 września 2012

XVI Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH


CONTROL – TECH
Targi CONTROL – TECH odbędą się w Kielcach już po raz szesnasty, w ubiegłym roku zostały rozszerzone o kolejną branżę – badania nieniszczące. Zakres branżowy targów jest zatem bardzo szeroki – obejmuje przyrządy i maszyny pomiarowe, urządzenia pomiarowe specjalnego zastosowania, elementy do urządzeń pomiarowych i badawczych, oprogramowania komputerowe, systemy elektroniczne, a także aparatura analityczna i urządzenia do prób nieniszczących.

Tegoroczną wystawę wzbogacą praktyczne warsztaty firmy Everest Polska na temat „Pomiarów w Badaniach Wizualnych”. Spotkanie ma na celu pokazać jak w praktyce można mierzyć metodą porównawczą, stereo, cienia (ShadowProbe) oraz pomiarem fazowym 3D.

Zeszłoroczna edycja CONTROL- TECH cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców jak i specjalistów, kontrahentów czy naukowców. Swoją ofertę zaprezentowali liderzy branży – blisko 100 największych w Polsce firm zajmujących się dystrybucją pomiarowych maszyn współrzędnościowych oraz ręcznych przyrządów pomiarowych.

Targi CONTROL – TECH to okazja do zapoznania się z nowościami branżowymi i ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi.

Czytaj dalej...

czwartek, 9 sierpnia 2012

Victor Technologies przejmuje producenta sterowników CNC firmę Robotronic Oy oraz Promotion Controls

Przejęcie to umożliwia firmie oferowanie zintegrowanej, najnowocześniejszej w branży technologii zautomatyzowanego cięcia plazmowego pod marką Thermal Dynamics(R)


Firma Victor Technologies powiadomiła dzisiaj o nabyciu wszystkich akcji giełdowych Robotronic Oy, firmy matki ProMotion Controls, Inc., czołowego producenta zaawansowanych inteligentnych sterowników CNC stosowanych w maszynach do cięcia kształtowego (wraz z firmą Robotronic Oy, „ProMotion Controls”). Krok ten umożliwi firmie Victor Technologies oferowanie użytkownikom końcowym w pełni zintegrowanych rozwiązań w zakresie cięcia plazmowego pozwalających na zwiększenie produktywności.


ProMotion Controls specjalizuje się w sterownikach numerycznych do cięcia kształtowego, oprogramowaniu do zagnieżdżania, sterownikach regulacji wysokości palnika oraz produktach powiązanych do nowych i zmodernizowanych systemów cięcia wykorzystujących plazmę, technologię tlenowo-paliwową, laserową, dyszy wodnej lub frezarkę pionową. ProMotion Controls z siedzibą w Medina, w stanie Ohio, jest amerykańską spółką zależną firmy Robotronic, mieszczącej się w Tampere, w Finlandii. Będąc czołowym dostawcą rozwiązań do cięcia, spawania i cięcia gazowego, firma Victor Technologies wdroży wszystkie nabyte technologie oraz operacje do własnych rozwiązań pod marką Thermal Dynamics(R).

„To nabycie stanowi spełnienie naszej obietnicy oferowania użytkownikom końcowym najbardziej innowacyjnych w branży rozwiązań technicznych w zakresie cięcia”, mówi Martin Quinn, Dyrektor generalny Victor Technologies. „Jako dostawca w pełni zintegrowanych systemów, firma Thermal Dynamics będzie nadal projektować i rozwijać zautomatyzowane rozwiązania optymalizujące wydajność cięcia oraz zmniejszające koszty pracy. Nabycie ProMotion Controls pomoże nam zrealizować naszą wizję Victor Technologies – innowacje kształtujące świat”.

J.P. Kinos, Prezes i Dyrektor generalny ProMotion Controls, dodaje: „Jako część Victor Technologies będziemy w stanie połączyć wyjątkową wiedzę na temat plazmy i CNC, aby oferować zupełnie nowy poziom integracji inteligentnych systemów, zapewniając naszym klientom wyjątkową jakość cięcia oraz produktywność”. Pan Kinos dołączył do Victor Technologies jako Wiceprezes ds. zarządzania marką, Zautomatyzowana plazma.

Zarys technologii

Jako jeden z najbardziej znanych liderów technologicznych w branży systemów zautomatyzowanego cięcia, firma ProMotion Controls była pierwszym producentem sterowników do wycinania kształtowego, która zastosowała w swoich produktach system operacyjny Microsoft Windows NT, wprowadzając inteligentne rozwiązanie „iCNC” w 1997 roku. iCNC zapoczątkowało koncepcję podwójnych mikroprocesorów zapewniających prawdziwą wielozadaniowość, która wyróżniała ten produkt na tle innych sterowników do wycinania kształtowego. Oddzielając sterowanie maszyną oraz procesem w czasie rzeczywistym od procesora obsługującego interfejs operatora działający w oparciu o system Windows umożliwiło obsługę bardziej zaawansowanego oprogramowania i stworzenie prawdziwej inteligencji w systemie. Umożliwiła ona systemowi sterowanie złożonymi zadaniami cięcia bez konieczności zaangażowania posiadających specjalne umiejętności operatorów lub programistów.

Victor Technologies oferuje pełną gamę źródeł zasilania do ręcznych i zautomatyzowanych systemów takich jak: cięcie plazmowe, technologia cięcia, sterowników do cięcia gazowego i regulacji wysokości palnika w ramach własnej marki Thermal Dynamics, która zapoczątkowała współpracę partnerską z ProMotion Controls w 2008 roku opracowaniem systemów CNC serii XT. Najnowsze innowacje obejmują źródło zasilania Ultra-Cut(R) 400 o prądzie 400 A wykorzystujące technologię Diameter PROä dostępną w CNC serii XT. Otwory wycięte za pomocą Diameter PRO praktycznie nie posiadają żadnych skosów od góry do dołu na całym obwodzie otworu, ograniczając ilość odpadów żużlowych i optymalizując prędkość przesuwu. Umożliwia to producentom skrócenie czasu jednostkowego i zmniejszenie kosztów szlifowania i obróbki skrawaniem.

O Victor Technologies

Mieszcząca się w St. Louis, w stanie Missouri, firma Victor Technologies zapewnia wyjątkowe rozwiązania do cięcia i spawania oraz urządzenia do cięcia gazowego pod markami między innymi Victor(R), Tweco(R), Arcair(R), Thermal Dynamics(R), Thermal Arc(R), Stoody(R), TurboTorch(R), Firepower(R) i Cigweld(R). W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat firmy Victor Technologies, jej produktów oraz usług, zapraszamy na stronę internetową firmy pod adresem www.victortechnologies.com.

Czytaj dalej...

poniedziałek, 19 marca 2012

Nowy standard z rodziną urządzeń Kempact RA

Fiński producent urządzeń spawalniczych Kemppi Oy wprowadził na rynek nową linię kompaktowych urządzeń MIG/MAG, ustanawiając tym samym nowe standardy we wzornictwie przemysłowym i charakterystyce produktu.

Urządzenia spawalnicze z rodziny Kempact RA powstały z myślą o potrzebach nowoczesnych warsztatów spawalniczych. Charakteryzują się unikalnym, eleganckim, a zarazem praktycznym wzornictwem. Zostały skonstruowane z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań i z myślą o spełnianiu potrzeb klienta, a wszystko po to, żeby spawanie było wydajne, precyzyjne i efektywne. Ich konstrukcja powstała na bazie najnowszych rozwiązań Kemppi w zakresie budowy źródeł spawalniczych, dzięki czemu oferują wysoką jakość spawania i maksymalne wykorzystanie energii. Do wyboru jest 11 modeli o maksymalnym prądzie spawania 180 A, 250 A i 320 A. Istnieje również możliwość wyboru pomiędzy wersją sterowaną ręcznie (R) i adaptacyjnie (A). Dzięki różnorodnym modelom maszyna ta zaspokaja szeroki wachlarz potrzeb zakładów zajmujących się obróbką metali. W zestawie znajduje się uchwyt spawalniczy i kabel masy.

Dzięki zaawansowanej technologii udało nam się zredukować koszty energii o 10% w porównaniu do konwencjonalnych, skokowo regulowanych źródeł spawalniczych. Maszyna posiada też szereg innowacyjnych rozwiązań: oświetlenie komory szpuli Brights™, ułatwiające wymianę drutu w miejscach słabo oświetlonych, wskaźnik serwisu WireLineTM sygnalizujący potrzebę przeglądu układu podającego drut oraz zintegrowane podwozie GasMate™, ułatwiające montaż butli z gazem i przemieszczanie maszyny przy jednocześnie zwiększonym bezpieczeństwie personelu. Niezależnie od wybranego modelu, urządzenie Kempact RA zapewnia wykonanie każdego zadania spawalniczego z najwyższą jakością. Urządzenie Kempact RA powstało z myślą o przyszłym użytkowniku. Wszystko, od czytelnego i łatwego w obsłudze panelu sterowania LCD, umieszczonego na optymalnej wysokości, poprzez innowacyjną konstrukcję podwozia, wbudowane szufladki na części zapasowe i oświetlenie komory szpuli przy pomocy diod LED, sprawia, że praca z maszyną Kempact RA to czysta przyjemność. Modele ze sterowaniem ręcznym (oznaczenie R) umożliwiają ręczną regulację napięcia i prędkości podawania drutu. Są wyposażone w bogatą gamę funkcji standardowych, w tym wybór rodzaju GAZU, przełącznik 2T/4T, funkcja SPOT/ CYCLE ARC i HOT SPOT, specjalistyczną funkcję punktowego podgrzewania blachy przeznaczoną dla profesjonalnych blacharzy i warsztatów samochodowych.

Modele sterowane adaptacyjnie (oznaczenie A) posiadają wszystkie funkcje standardowe, a także kanały pamięci i tryb adaptacyjnej regulacji parametrów spawania, w którym moc spawania automatycznie dopasowuje się do zadanej grubości spawanego materiału. Doceniana za innowacyjną i praktyczną konstrukcję rodzina urządzeń Kemppi Kempact RA, została niedawno nagrodzona uznaną, międzynarodową nagrodą iF 2012 w kategorii wzornictwa przemysłowego. Organizowany w Niemczech konkurs iF jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych na świecie. Konkurs jest organizowany przez iF Forum Design e.V., które każdego roku powołuje międzynarodowe jury złożone z ekspertów w dziedzinie wzornictwa, które testuje i ocenia zgłoszone produkty. Nagroda iF od ponad 60 lat jest uznawana na całym świecie za dowód doskonałego wzornictwa.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rodziny Kempact RA, skontaktuj się z Kemppi za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.kemppi.com lub z lokalnym dealerem. Lista wszystkich autoryzowanych dealerów Kemppi jest dostępna na stronie internetowej w zakładce kontakt.

Czytaj dalej...

czwartek, 2 lutego 2012

Skanowanie z bliskiej i dalekiej odległości – CASIO DT-X8 All Range

Obecnie w swoich mobilnych rozwiązaniach CASIO oferuje solidny terminal ręczny dla magazynów DT-X8, który wyposażono w All-Range-Imager oraz funkcję RFID. Czyni go to najbardziej kompaktowym terminalem ręcznym na rynku, ważącym zaledwie 295g, a przy tym jest też w stanie wytrzymać upadek z 3 metrów. Wynika to z ochrony IP67, co oznacza, że terminal CASIO DT-X8 All Range jest w pełni odporny na pył i wodę.


„Dzięki specjalnym funkcjom i kompaktowemu projektowi, DT-X8 All-Range jest produktem, który obecnie nie ma sobie równych na całym świecie”, mówi Thomas Uppenkamp, szef działu Mobile Industrial Solutions w Casio Europe. „Urządzenie jest naprawdę wybitne. Nasi pracownicy, którzy używali tego ręcznego terminala od połowy 2011 roku, są zdania, że jest to wspaniałe urządzenie, dzięki któremu wydajność ich pracy wzrosła o około 20%”.

Nowy Casio DT-X8 All-Range, ma wyraźny punkt celowania i wykorzystuje wysokiej wydajności autofokus CMOS do odczytu wszelkich standardowych kodów kreskowych, dwuwymiarowych kodów z dużą ilością danych, takich jak: DataMatrix, Aztec, QR Code lub PDF417, jak również wiele innych, skumulowanych kodów. W zależności od rozdzielczości, kody mogą być także odczytane szybko i sprawnie, zarówno w zasięgu kilku centymetrów, jak również z większej odległości. To ręczne urządzenie zostało specjalnie zaprojektowane do codziennego użytku w środowisku magazynowym, a jego wyprofilowana i dobrze wyważona obudowa, w kształcie litery S, stoi na straży zasad projektowania urządzeń skoncentrowanych na człowieku.

Trzy antypoślizgowe przyciski wyzwalania, dają zarówno praworęcznym jak i leworęcznym użytkownikom możliwość przyjęcia różnych pozycji pracy, zmniejszając tym samym ruch palca do minimum. Głowica skanująca skierowana jest w dół, w wyniku czego proces ten przebiega bardzo szybko i bezbłędnie, głównie dzięki temu, że odczyt na wyświetlaczu jest możliwy, podczas gdy skanowanie jest w toku. Kolejnym elementem, zaprojektowanym w celu zwiększenia wydajności, jest funkcja wibracji, za pomocą której otrzymujemy potwierdzenie dokonania odczytu.

Oprócz wersji All-Range-Imager, Casio DT-X8 jest również dostępny z funkcjami RFID / NFC. Dodatkowy moduł RFID, z w pełni zintegrowanym zapisem i odczytem danych na karcie, dodaje zaledwie pięć gramów wagi. Odczytuje i zapisuje on tagi zgodne z ISO15693 I-CODE SLI®, Tag-it® i my-d®. Jeśli chodzi o zbliżenia i komunikację bliskiego zasięgu (NFC), obsługuje protokoły zgodne z ISO14443 A / B, FeliCa® i Mifare®.

W Casio DT-X8 zastosowano procesor PXA320 624 MHz, 128 MB RAM i 256 MB z pamięci® Windows Embedded CE 6.0 System R3. Natomiast bogaty w kolory wyświetlacz umożliwia łatwe wprowadzanie danych poprzez ekran dotykowy. Co więcej, ekran może pełnić dodatkowe funkcje, na przykład do robienia podpisów bezpośrednio na wyświetlaczu. Oprócz tego, wyświetlacz typu transflective BlanView® LCD umożliwia oszczędność energii DT-X8, oferując jednocześnie lepszą widoczność zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Terminal, po dostarczeniu do klienta jest gotowy do użycia. W zestawie posiada baterię, przewód USB, pasek na nadgarstek oraz zasilacz sieciowy. Wysokiej jakości bateria litowo-jonowa pozwala na ok. 20 godzin pracy.

W standardzie DT-X8 wyposażony jest w Bluetooth®, WLAN (IEEE802.11b/g) i interfejs USB do komunikacji. Terminal mimo, że jest bardzo wytrzymały, jest też bardzo ergonomiczny, a jego wewnętrzne parametry sprawiają, że jest on najlepszym wyborem dla wielu zadań w zakresie logistyki magazynowej, usług, przemysłu i handlu.

Dystrybutorem terminali mobilnych CASIO w Polsce jest firma Zibi S.A.

Czytaj dalej...

wtorek, 17 stycznia 2012

Rekordowe Seminarium Spawalnicze oraz inne listopadowe sympozja branżowe

Za nami kolejna, tym razem rekordowa edycja Seminarium Spawalniczego zorganizowana przez firmę ABB we współpracy z integratorami ESAB, Abicor Binzel oraz Roboprojekt. W trzydniowym spotkaniu, które odbyło się w dniach 29.11-01.12 br. w Aleksandrowie Łódzkim, wzięło udział około 150 uczestników – specjalistów z zakresu technologii przetwórstwa metali z różnych gałęzi przemysłu.


Spotkanie w całości poświęcone zostało robotyzacji procesów spawania. Dla firmy ABB oraz jej partnerów istotne było zarówno przekazanie wiedzy teoretycznej, jak i utrwalenie jej za pomocą zajęć praktycznych. Dlatego podczas drugiej części seminarium zorganizowano zadania warsztatowe. Podczas pierwszej części, poprowadzonej przez Marcina Kruczyńskiego, Głównego Specjalisty ds. Zrobotyzowanych Aplikacji Spawalniczych, zaprezentowane zostały zagadnienia związane z robotyzacją procesu spawania. W ramach prezentacji przedstawiono sprzęt niezbędny do konfiguracji stanowisk spawalniczych, w tym nowe modele robotów ABB typu IRB 1600 oraz IRB 2600. Są one dostępne w wariantach „ID”, gdzie okablowanie procesowe jest prowadzone wewnątrz ramienia robota. Ponadto wersja IRB 2600ID ma aż 2 m zasięgu. Przedstawiono oraz scharakteryzowano całą gamę pozycjonerów spawalniczych współpracujących z robotami (sterowanie zintegrowane ze sterowaniem robota). Omówiono także zaawansowane funkcje spawalnicze (SmarTac, WeldGuide) i urządzenia peryferyjne dedykowane do zrobotyzowanych aplikacji spawalniczych.

Jedną z najbardziej interesujących prezentacji przedstawił dr inż. Tomasz Pfeifer z Instytutu Spawalnictwa, który wprowadził słuchaczy w zagadnienia robotyzacji procesu spawania metodą MAG. Podkreślił ekonomiczne aspekty wpływające na zwrot kosztów z inwestycji w stanowiska do spawania zrobotyzowanego. Dużą wartością tej prezentacji było precyzyjne i dogłębne zdefiniowanie sposobów obliczania kosztów spawania. Jest to ważne zagadnienie, gdyż metodyki analizy kosztów spawania oraz oceny efektywności wdrożeń zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych są niezbędnym narzędziem stwarzającym możliwość właściwego doboru i wykorzystania zrobotyzowanych stanowisk oraz oceny opłacalności wdrożeń.

Reprezentanci firmy ESAB omówili kompatybilne spawalnicze źródła prądu Aristo™ Mig i panele sterowania Aristo W82 oraz scharakteryzowali oprogramowanie do edycji parametrów spawania WeldPoint™. Podczas części praktycznej firma ESAB pokazała spawanie z wykorzystaniem trzech innowacyjnych funkcji, przy zróżnicowanych prędkościach spawania. Swoje rozwiązania w osobnej prezentacji zaprezentowała również firma Abicor Binzel która skupiła się na uchwytach spawalniczych oraz osprzęcie uzupełniającym, takim jak stacje wymiany narzędzi, czy stacje czyszczenia palnika. Natomiast delegat firmy Roboprojekt przybliżył słuchaczom techniczne aspekty robotyzacji i automatyzacji spawanie.

Politechnika Łódzka przedstawiła portfolio uczelni ze szczególnym naciskiem na profil automatyki. Przedstawiciele uczelni zachęcali do poszerzania wiedzy z zakresu wdrażania i eksploatacji zautomatyzowanych, elastycznych systemów wytwórczych. Politechnika posiada liczne pracownie dydaktyczne, które są wyposażone między innymi w robot typu delta IRB 360 oraz sześcio-osiowy robot IRB 2400 wyposażony w pakiet Force Control.

W ramach części warsztatowej uczestnicy mieli okazję zapoznać się z nową celą spawalniczą Flex Arc. Zaprezentowana cela wyposażona była w dwa roboty IRB 1600ID działające w układzie MultiMove (sterowane z jednego kontrolera). Dzięki wszystkim przewodom zintegrowanym wewnątrz ramienia robota, ruchy robota ID mogą być precyzyjnie przewidziane (nie istnieje ryzyko zahaczenia przewodami o inne elementy celi). W zaprezentowanej celi FlexArc zastosowany został pozycjoner typu IRBP R-600. Pozycjoner ten posiada dwie stacje robocze. Zaprojektowano go tak, aby po jednej stronie mógł pracować robot a po drugiej operator, który zdejmuje bądź zakłada obrabiany element. Przedmiot zamocowany na każdym ze stołów może być on dowolnie obracany w osi równoległej do podłoża. Zaprezentowana cela spawalnictwo FlexArc wyposażona została w najnowocześniejsze rozwiązania, które czynią proces spawania powtarzalnym i bezawaryjnym. Jednym z takich urządzeń jest układ serwisowania palnika TSC wraz z układem do korekcji punktu TCP – BullsEye.

W trakcie seminarium zaprezentowane zostały również roboty lakierniczy IRB 580 oraz robot IRB 140 wyposażony w pakiet Force Control. Pakiet ten ułatwia programowanie i automatyczne generowanie trajektorii przy obróbce krawędzi i powierzchni detali o złożonym kształcie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku robotyzacji takich procesów jak obróbka skrawaniem, polerowanie, gratowanie czy szlifowanie.

Z dużym zainteresowaniem spotkał się praktyczny pokaz Remote Service. W tym systemie robot posiadający funkcję obsługi zdalnej automatycznie zgłasza problemy do centralnej bazy danych. Inicjuje on również wysłanie wiadomości SMS do dyżurnego inżyniera serwisu posiadającego bezpośredni dostęp do szczegółowych danych i rejestru błędów, co umożliwia szybką diagnozę usterki. Od tego momentu ABB może udzielać Klientowi zdalnego wsparcia, co aż w połowie przypadków wystarcza do przywrócenia pełnej sprawności produkcyjnej robota. Może też ingerować bezpośrednio w system sterowania robotem.

Jeśli koniecznym będzie wymiana części, to może ona zostać wysłana z lokalnego magazynu lub z jednego z magazynów centralnych, a inżynier serwisu zostanie w odpowiedniej chwili wysłany do Klienta w celu jej szybkiego zainstalowania. Podczas części praktycznej uczestnicy mogli cały czas swobodnie konsultować się z ekspertami firmy ABB oraz jej partnerami ESAB, Abicor Binzel oraz Roboprojekt.

Warto również wspomnieć o seminarium zorganizowanym 15 listopada br. przez wydawnictwo Trade Media International Holdings, na którym firmę ABB reprezentował kierownik ds. sprzedaży i marketingu - Michał Ochmański. Spotkanie miało na celu przedstawienie uczestnikom najlepszych a zarazem sprawdzonych rozwiązań zrobotyzowanych, które są zoptymalizowane na potrzeby aplikacji konkretnego typu. Podczas prezentacji przedstawiono najważniejsze aspekty efektywnego wykorzystania robotyzacji w różnych gałęziach przemysłu w postaci kompletnych zestawów aplikacyjnych – zrobotyzowanych oferowanych wraz z uruchomieniem i oprogramowaniem. Podsumowaniem było godzinne spotkanie dyskusyjne, w trakcie którego przedstawiciel ABB odpowiadał na pytania Klientów.

Ciekawym wydarzeniem okazała się Konferencja AUTOMOTIVE pt.: „Transfer Wiedzy w branży motoryzacji: nowe wyzwania - nowe inwestycje nowe perspektywy współpracy”. Odbyła się ona 16 listopada br. w ramach projektu realizowanego przez Wydział Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego „Automotive Silesia Region” w Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu. Przedstawiciel firmy ABB zreferował tam najważniejsze punkty efektywnego wykorzystania robotyzacji w różnych gałęziach przemysłu w postaci kompletnych zestawów aplikacyjnych - cel zrobotyzowanych - oferowanych wraz z uruchomieniem i oprogramowaniem. Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Seminarium Spawalniczego, która odbędzie się w 2012 roku.
Źródło: ABB Sp. z o.o.

Czytaj dalej...